You are currently viewing GUMY OPOROWE – NIEZBĘDNIK KAŻDEGO SPORTOWCA
guma oporowa_p2i

GUMY OPOROWE – NIEZBĘDNIK KAŻDEGO SPORTOWCA

Od dawna wiadomo, że najlepsze efekty treningowe przynosi połączenie treningu aerobowego z treningiem siłowym. Takie połączenie pozwala nam uzyskać efekt ładnej sylwetki, ponieważ równocześnie rozbudowujemy masę mięśniową i spalamy tkankę tłuszczową. Ćwiczenia oporowe (siłowe) należą do najbardziej efektywnych ćwiczeń, ponieważ obciążają nasze mięśnie bardziej niż inne typy treningów. Ćwiczenia oporowe można wykonywać wykorzystując obciążenie własnego ciała, korzystając z gum oporowych, worka z piaskiem czy spadochronu.

Gumy do ćwiczeń fitness

Gumy oporowe przeznaczone do ćwiczeń fitness to niepozorny a jednocześnie niezwykle skuteczny przyrząd treningowy. Gumy oporowe Pure2imporve to po prostu gumowe taśmy, które ćwiczący może rozciągać, naciągać czy rozpychać. Przy każdym ruchu taśma oporowa przeciwdziała temu ruchowi, zmuszając mięśnie do większego wysiłku. Podczas wykonywania ćwiczeń czuć jakie mięśnie są zaangażowane w ruch, dzięki czemu można zintensyfikować ich pracę.

Guma oporowa

Gumy oporowe, czyli taśmy do ćwiczeń siłowych dostępne są w siłowniach, klubach, stacjonarnych sklepach sportowych oraz online. Nic nieważąca taśma doskonale sprawdzi się w podczas treningów domowych oraz w siłowniach, na zajęciach pilatesu, aerobiku a nawet jogi. Może stanowić jedyny przyrząd do treningu albo być uzupełnieniem ćwiczeń siłowych wykonywanych z ciężkim sprzętem na siłowni. Najważniejsze z zalet treningu oporowego przy pomocy gum treningowych to:

  • możliwość ćwiczenia wybranych partii ciała, mięśni nóg, brzucha, rąk czy pleców,
  • urozmaicenie rutynowych treningów,
  • zmuszanie mięśni ciała do większego wysiłku.

Przemyślane zakupy, czyli co należy wziąć pod uwagę kupując taśmy treningowe?

Wybierając dla siebie taśmę treningową należy rozważyć kilka kwestii. Pierwsza z nich, to rodzaj ćwiczeń, jaki chcemy wykonywać. W zależności od typu ćwiczeń należy wybrać albo taśmę treningową, która posiada dwa końce, albo gumę oporową w kształcie zamkniętej opaski. Kolejnym kryterium podczas wyboru taśmy będzie stanowiła nasza forma. Od niej będzie zależała grubość, szerokość i opór wybranej gumy. Taśmy treningowe o różnym oporze różnią się od siebie kolorem, zazwyczaj najjaśniejsza ma najmniejszy opór a najciemniejsza jest taśmą o największym oporze.

Guma oporowa Pure2imporve MINI BANDS

Guma oporowa Pure2imporve MINI BANDS zawiera 3 sztuki opasek. Każda z gum wykonana jest z niezwykle wytrzymałego lateksu, odpornego na silne rozciąganie. Długość każdej z gum to 30 cm a szerokość to 5 cm. Różnią się one między sobą kolorem, który z kolei umownie określa ich opór, i tak:

  • opór słaby: kolor żółty, gr. 6 mm
  • opór średni: kolor czerwony, gr. 8 mm
  • opór mocny: kolor czarny,  gr.10 mm

Jak wykorzystać MINI BANDS do ćwiczeń?

Sposobów wykorzystania gum oporowych jest mnóstwo. Najprostsze ćwiczenie z ich wykorzystanie może wyglądać następująco:

  • zakładamy mini bands na nogi w okolicach kostek,
  • robimy lekki przysiad lub niższy, tzw. krzesełko, utrzymując proste plecy,
  • próbujemy iść w przysiadzie najpierw w lewo, potem prawo w taki sposób, by pokonywać w każdym kroku opór taśmy.

Guma oporowa Pure2Imporve PRO BAND

Oprócz krótkich gum przeznaczonych do ćwiczeń oporowych, w sprzedaży są również gumy o długości 1016 mm, które umożliwiają znaczące urozmaicenie treningów. W zależności od oporu różnią się między sobą szerokością i grubością, i tak:

 Jak wykorzystać gumy oporowe PRO BAND do treningu?

Sposobów wykorzystania gum oporowych jest wiele. Poniższy film prezentuje zestaw najpopularniejsze ćwiczenia, które można z tymi gumami wykonać.